קייטנה במקום הנמוך בעולם לילדים חולי פסוריאזיס

Clineral מבית טבע ישראל ואגודת הפסוריאזיס למען ילדים חולי פסורי
|
הדפס
|
שמור

Clineral מבית טבע ישראל ואגודת הפסוריאזיס הישראלית חוברות להפעלת קייטנה ייחודית בחופשת הקיץ, עבור עשרות ילדים ובני נוער החולים במחלת הפסוריאזיס. הקייטנה תיערך בין ה-4-18 ביולי במלון צל הרים בים המלח ותהווה נדבך נוסף בסיוע להתמודדות ילדים ובני נוער החולים בפסוריאזיס עם קשיי ההתמודדות החברתית עם המחלה.

במסגרת הקייטנה  ייהנו המשתתפים מפעילויות מגוונות, הכוללות משחקים, טיולים, רחצה בים המלח שהמינראלים בו עושים פלאות לעור ושהייה יום-יומית במתקן סולריום. הקייטנה פתוחה להשתתפות עבור חולי פסוריאזיס בין הגילאים 8-18 .

 

למרות שהפסוריאזיס אינו מדבק, הילדים החולים בפסוריאזיס נאלצים לא פעם להתמודד עם בורותם של חבריהם לבית הספר ומוריהם, בנוסף להתמודדות עם המחלה עצמה: בעיות של נידוי חברתי, הערכה עצמית נמוכה תסכול, בושה ועצב הם חלק מההתמודדויות בהן נתקלים ילדים החולים במחלה. כדי לחמוק מתגובות פוגעניות, רבים מהחולים במחלה מדירים את רגליהם ממקומות בילוי, חוששים מכניסה למערכות יחסים, מבססים את המלתחה שלהם על בגדים ארוכים, בניסיון למזער את חשיפתם לעיני הבריות.


מחלת הפסוריאזיס מאופיינת במשטחי עור אדומים מכוסים בקשקשת המלווה בגרד ותחושת צריבה. פסוריאזיס בקרקפת מתבטא בהופעת רבדים אדומים נרחבים מכוסי קשקש לבן עבה ומלווים בגרד טורדני. הנגעים מתרכיזים לרוב בשולי השיער בעיקר בגבול המצח, בגבול העורף ומאחורי האפרכסות. בחלק מהמקרים האזורים האדומים גורמים לגרוד, פציעה של העור והפרשות. על פי המחקרים, מספר הסובלים מפסוריאזיס בעולם עומד על כ-3 אחוזים. בישראל מוערך מספר החולים בכ-120 אלף איש. הפסוריאזיס היא מחלה תורשתית, שאיננה ניתנת לריפוי. היא בדרך כלל היא פורצת לראשונה בגיל 35-15, אולם 15%-10% מהחולים לוקים בה לפני גיל 10, לעתים גם בגיל הינקות. כ-30 אחוזים לוקים במחלה לפני גיל 18.

 

במהלך פיתוחה של סדרת Clineral, שנמשך כשלוש שנים - הושם דגש על הצד התחושתי, כתולדה מכך פותחו מוצרים בעלי מרקם נעים, ספיגה טובה, ונטולי בושם. כמו-כן נבדקה במחקרים קליניים האפקטיביות של המוצרים הקוסמטיים כלומר יכולתם להקל על הסימפטומים שאותם חווים הצרכנים הרלוונטיים. הסדרה מהווה מוצר משלים לטיפול תרופתי, ומאפשרת תחזוקה נכונה של העור באמצעות ליחוח שימון והוספת מרכיבים מינרליים הכרחיים. פעולות אלו מהוות נדבך נוסף וחשוב בטיפול ומובילות לשיפור איכות החיים: הרגעת העור, לשיכוך הסימפטומים ולשיפור מראה העור.


מוצרי Clineral להקלה על תסמיני הפסוריאזיס: שמפו PSO ומסכת קרם לקרקפת PSO , PSO קרם גוף; PSO קרם לעור המפרקים.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה