סקר: 60% מילדי גן ובי"ס נדבקו השנה בכינים

44% מהאימהות כועסות על הורים שאינם מטפלים בתופעה לעומת 12% שמתביישות
|
הדפס
|
שמור

60 אחוזים מהילדים בגילאי גן ובית ספר נדבקו בשנה האחרונה בכינים. כך עולה מסקר של מכון המחקר TNS טלסקר שבוצע עבור צ'יק צ'אק של טבע ישראל. הסקר בוצע כמחקר אינטרנטי על ידי מכון הסקרים טלסקר TNS, בקרב מדגם מייצג של 200 הורים לילדים בגילאי 13-3.

הסקר הוזמן על ידי חברת טבע ישראל משווקת צ'יק צ'אק- תכשיר טבעי לטיפול בכינים, במטרה לבחון את תופעת הכינים בקרב הילדים בבתי הספר ובגנים.

 

מן הסקר עולה כי אחד מתוך 4 ילדים נדבק לפחות 3 פעמים בשנה. אם בעבר אימהות היו מתביישות או נבוכות מכך שילדיהן נדבקו בכינים, כיום התחושה העיקרית שעולה כאשר הילד נדבק הינה כעס – 44 אחוזים מהאימהות השיבו כי הן כועסות על ההורים שאינם מטפלים בתופעה בקרב ילדיהן לעומת 12 אחוזים בלבד שציינו כי הן מתביישות ונבוכות לגלות כינים על ראש הילד או הילדה.

 

אמנם הילדים הם אלו הסובלים מהתופעה, אולם ההורים צריכים להתמודד עם כך לא פחות מהסקר עולה ממצא מעניין שמשקף את דעתן של האימהות אודות הסיבה העיקרית לתופעה- 69% סבורות שהסיבה להידבקות חוזרת בכינים הינה האדישות של ההורים ו- 36% מהאימהות מאמינות כי חוסר היגיינה במסגרת בה נמצא הילד (גן, ביה"ס, קייטנה או חוגים) מגביר את הסיכוי להידבקות בכינים. 53% מהאמהות השיבו כי על מנת למגר את התופעה יש צורך בשילוב של מספר גורמים- הקפדה על היגיינה והעלאת המודעות לתופעה במוסדות החינוך ודרישה מההורים לטיפול בכינים של ילדיהם.

 

48% מהנשאלים השיבו כי הדרך האפקטיבית ביותר למנוע הדבקות של הילד בכינים הינה בשילוב של מספר פעולות במקביל: שמירה על היגיינה, דרישה להתערבות של הורים לטיפול והעלאת המודעות לתופעה והשלכותיה בקרב הילדים במערכת החינוך.

 

לשאלה, אילו דרכי טיפול נוקטות האימהות שילדיהן נדבקים בכינים, יותר מ- 50 אחוזים השיבו כי משתמשות בתכשיר טבעי כאשר 80% גם מסרקות באופן קבוע את ראש ילדיהן במסרק סמיך. רק 30% השיבו כי הן ישתמשו בתכשיר כימיקלי כדי לטפל בתופעת הכינים.

 

צ'יק צ'אק מבית טבע ישראל הינו תכשיר טבעי אותו פיתחה ד"ר אורנה לוין. התכשיר נבדק במחקרים קליניים ונמצא כי רמת יעילותו מגיעה עד ל- 95% אחוזי הצלחה בהשמדת כינים. התכשיר הטבעי צ'יק צ'ק מבוסס על שילוב ייחודי של שמנים טבעיים, קוקוס, ילאנג ילאנג ואניס. שמנים אלה פועלים כנגד הכינים במנגנון פיזיקאלי וחוסמים את דרכי האוויר שלהן.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה