קורס הכנה ללידה בווידאו: פרק 18-שימושים של כדור הפיזיו

תרגול הקלה על כאבים בעזרת כדור לידה
|
הדפס
|
שמור

הפקה: פורטל דולה בשיתוף MAKO

 

כמעט בכל בית של אישה בהריון תמצאו את כדור הפיזיו – כדור פלסטיק גדול, קפיצי ומתנפח ששמו נגזר מהמילה פיזיותרפיה.

תרגול נכון עם הכדור במהלך ההריון שומר על יציבה טובה, מקל על כאבי גב, מרחיב את האגן, מחזק את השרירים ומסייע לתינוק להתמקם בתנוחה הטובה ביותר באגן. בנוסף, ניתן להשתמש בו גם לאחר הלידה ככלי עזר התפתחותי לתינוק ולצורך הרגעה.

 

דברים שכדאי לדעת על כדור הפיזיו:

הכדורים מגיעים בדרך כלל בקוטר של 65 ס"מ (מתאים לנשים נמוכות) או 75 ס"מ (מתאים בדרך כלל לנשים גבוהות יותר, מעל 1.70) בדגמים ובצבעים שונים, ואפשר לנפח אותם עם כמות האוויר הרצויה (להיזהר לא לנפח יותר מדי אך גם לא מעט מדי).

 

את הכדורים אפשר להשיג בחנויות ספורט או בחנויות לציוד פיזיותרפיה ובחלק מחנויות הצעצועים. עדיף לרכוש כדורים מתוצרת גרמניה או איטליה, שהם איכותיים יותר. יש לשים לב להוראות היצרן לפני השימוש.

 

כדי לשמור על שיווי משקל בעת השימוש, רצוי להתיישב על הכדור כאשר יד אחת מונחת עליו, והיד השנייה נתמכת בכיסא או בקיר. פיסוק הרגליים צריך להיות רחב, כאשר כפות הרגליים מופנות לפנים ולא צמודות לחלק התחתון של הכדור. במהלך הלידה ניתן להיתמך בבן הזוג.

 

תרגילים שמומלץ לבצע על הכדור: סיבובים מעגליים של האגן או מצד לצד. לקראת סוף ההריון, אפשר לקפץ עליו בקלילות.

 

יש לך שאלות בנושא זה או בנושאים אחרים שקשורים להריון ולידה? היכנסי עכשיו לפורום הריון ולידה - הריוניות ומומחים מדברים והתייעצי עם צוות המומחים הרב-מקצועי שלנו ועם עשרות אלפי נשים בהריון ואחרי לידה.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. Pushpilatestlv 13/12/2014, 21:08:17

לפני שמקפצים על כדורי פיזיו כדאי לוודא שישנה התגייסות מורגשת של שרירי רצפת האגן. 

+ השב