קורס הכנה ללידה בווידאו: פרק 11-איך משתמשים באפי-נו?

אין להקדים את השימוש במכשיר. יש להתחיל לתרגל רק מהשבוע ה-36-37
|
הדפס
|
שמור

הפקה: פורטל דולה בשיתוף MAKO

 

במקביל לעיסוי הפרינאום במהלך חודשי ההריון, יש אפשרות לעשות שימוש במכשיר "אפי-נו"; בלון מתנפח שמוחדר לנרתיק. היתרון של המכשיר, שהוא מדמה תחושה של ראש בתעלת הלידה. הוא יכול לסייע בהגמשה ובמתיחה של האזור לקראת הלידה, לסייע במניעת חתך החיץ או קרעים במהלך הלידה ולספק ליולדת ביטחון. עם זאת, המכשיר לא מתאים לכל אחת - אם התחושה לא נעימה ולא נוחה, אפשר להסתפק בעיסוי הפרינאום.

איך משתמשים במכשיר?
ראשית, מומלץ לבדוק את תקינות המכשיר לפני השימוש ולקרוא היטב את הוראות ההפעלה. על פי הוראות היצרן ניתן להתחיל להשתמש במכשיר החל מהשבוע ה-37. יש שממליצים לרכוש אותו כבר מהשבוע ה-36. הוראות היצרן מדברות על אימון של 20 דקות ביום. מתוכן, 10 דקות מוקדשות לחיזוק שרירי רצפת האגן, ו-10 דקות אימון להגמשה.
מחדירים את המכשיר בעדינות, בהדרגה ותוך כדי נשימות לבטן לצורך הרפיה. יש להחדיר רק את החצי הפנימי לתוך הנרתיק. כדאי להחזיק ביד אחת את המכשיר בפנים ולתת התנגדות, מכיוון שיש לו נטייה להחליק החוצה. ביד השנייה אפשר להחזיק במד הלחץ.
נושמים כמה נשימות ולוחצים על המשאבה כמה לחיצות בעדינות. זה לא אמור לכאוב או לשרוף. יכול ליצור תחושה מעט לא נעימה של מתיחה.


תנוחות אפשריות: על הגב או בחצי שכיבה. אפשר גם על הצד.
כשהאישה מרגישה שהגיעה לגבול היכולת, היא לוקחת נשימה עמוקה, מנסה להרפות את השרירים ולהוציא את המכשיר החוצה. יש להוציא את המכשיר באיטיות ובהדרגה כדי לא לגרום לנזק.
מודדים את ההתקדמות (את היקף הבלון) באמצעות סרגל מדידה.
רצוי להסיר תכשיטים שיכולים לפגוע בבלון. כמו כן, לא מומלץ להשתמש בשמנים כלשהם לצורך סיכוך. אם יש צורך בסיכוך, להשתמש רק בג'ל על בסיס מים. ישנם מקרים מסוימים בהם הבלון מתפוצץ בעת התרגול, אך אין בכך סכנה משום שהאוויר יוצא מהמכשיר וגורם לו להיות קטן יותר.
מד הלחץ משמש למדידת לחץ האוויר בתוך הבלון. מאפשר חיווי על מצב המתח של שריר רצפת האגן, הערכה של תהליך ההרפיה ועבודת השריר.

 

דגשים:

  • אין להעביר את האפי-נו מאישה לאישה. המכשיר לא ניתן לעיקור או לסטריליזציה, והעברה עלולה להוביל להתפתחות זיהום.
  • אין להשתמש במכשיר במקרים בהם אין אפשרות ללידה ואגינאלית. לא כדאי להשתמש במצב של זיהום או פטרייה בנרתיק. אין להקדים את השימוש במכשיר. יש להתחיל לתרגל רק מהשבוע ה-36-37.
תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה