קורס הכנה ללידה בווידאו: פרק 26-שיכוך כאבים בלידה

קורס וידאו להכנה ללידה: דרכים טבעיות ותרופתיות להקלה
|
הדפס
|
שמור

הפקה: פורטל דולה בשיתוף MAKO

אם החלטת שאת רוצה לידה טבעית בלי התערבויות, כדאי לקחת בחשבון שלפעמים הלידה מתארכת והכאב קשה ומתיש. לכל אישה יש סף כאב אחר וכלים אחרים להתמודדות עם הכאב, אבל בכל מקרה, כדאי להכיר את השיטות המקובלות להקלה ולשיכוך כאבים במהלך הלידה.

 

אפידורל – האזור האפידורלי (בתוך עמוד השדרה) שאליו מוזרק חומר מרדים באמצעות קטטר דקיק. גם עם אפידורל אפשר עדיין להמשיך את התנועתיות, ובכל מקרה כדאי לנסות שלא לקבל החלטות מראש אלא לזרום עם הלידה, ולהתכונן לכל מצב. יכולים להיות גם מצבים קיצוניים, שבהם לא יאפשרו קבלת אפידורל. אפידורל ניתן לתת החל מפתיחה של שלושה סנטימטרים, אך רצוי להמתין עד ללידה פעילה יותר - פתיחה של 5-6 סנטימטרים.


טשטוש – מדובר בחומר שגורם לטשטוש בשם פטידין. חשוב לציין, שלפני קבלת הטשטוש כדאי לחתום על טופס לקבלת אפידורל, כי לאחר מכן לא תוכלי לחתום על טופס שכזה.


גז צחוק – בחלק מבתי החולים נותנים ליולדת גם גז צחוק, אך קיימים חילוקי דעות באשר לאפקטיביות שלו.


שיכוך כאבים טבעי – מי שמעדיפה את הדרך הטבעית יכולה להיעזר בנשימות, עיסוי, שיאצו, רפלקסולוגיה וכל דבר אחר שיתרום לשיכוך הכאבים. כדאי להשתדל להיות רגועים, לאפשר לאנדורפינים לזרום בגוף ולנסות לשמור על רוח טובה בין ציר לציר.


מכשיר Tens – פולסים חשמליים שמקלים על הכאב. משתמשים במכשיר בתחילת כל ציר ולא בין הצירים.


אפיקל – משכך כאבים שדומה לאפידורל, אך מאפשר הזרקה של פחות חומר לגוף. האפיקל לא ניתן בכל בית חולים או בכל משמרת, ורק רופאים מרדימים מסוימים מכירים את השיטה. האפיקל, בניגוד לאפידורל, מאפשר לנוע בחדר, ואף להשתמש במקלחת או לטבול במים.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה