ישיבה על כדור פיזיו

כשהיציבה אינה נכונה והגב קמור, האיזון בין עמוד השדרה לשרירים משתבש
|
הדפס
|
שמור

בארה"ב יש כבר מעל 300 חברות שמשתמשות בכדור ג'ימנסטיק. הכדור אינו מאפשר ישיבה בצורה לא נכונה אלא רק בתנוחה נוחה שמרפה את המתח בגוף, ומכריחה אותנו לשבת ביציבה נכונה.

הבעיה העיקרית בישיבה על כיסא משרדי רגיל הוא שהכיסא נייח, ואיננו מעודד תנועה. רוב האנשים יושבים "נכון" במשך 10-12 דקות עד שהשרירים מתעייפים ואז משנים את תנוחת הישיבה ונשענים לתוך הכיסא עם גב קמור בתנוחה שתגרום בסופו של דבר לכאבים. בדרך כלל אנחנו נכנסים עמוק אל תוך העבודה מול המחשב ושוכחים את צרכי הגוף. השרירים הופכים רפויים מידיי וגם מתנוונים עם הזמן, ואז פוחתת יכולתם לתמוך בנו בהמשך. זה נכון מאוד גם לגבי השרירים הקטנים שתומכים בעמוד השדרה.
למרות אימונים במכון כושר, אנחנו לא מאמנים מספיק את השרירים התומכים, ועם הזמן מצטבר חוסר איזון בגב, הגורר כאבי גב בכמה מוקדים ובעוצמות שונות.
חשוב גם לזכור, שגם בזמן ישיבה עמוד השדרה אמור להיות בקו דומה למצבו בזמן עמידה. כשהיציבה אינה נכונה והגב קמור, האיזון בין עמוד השדרה לשרירים משתבש. אם נמשיך לשבת כך כמה שעות ברציפות ובאופן שוטף, נגרום ללחץ מאוד חזק על הדיסקים בין החוליות וגם על הרצועות והשרירים, התומכים בעמוד השדרה.
ומה עם הכיסא הארגונומי המעוצב? חלק מהכסאות הארגונומיים תומכים היטב בגב אם הם כוונו היטב. הבעיה היא, שהכיסא לא מאפשר תנועה מספקת ולכן הישיבה עליו מחלישה את הגוף, לא מאפשרת לגוף לתמוך בעצמו וכתוצאה מכך קשה יותר לגוף להתמודד עם הלחצים על הגב המצטברים כשאנחנו לא במצב של ישיבה.
כדור ג'ימנסטיק מספק ישיבה נוחה למי שסובל מכאבי גב בישיבה על כיסא משרדי רגיל. אם יש לכם בעיה פתולוגית בעמוד השדרה, חשוב להתייעץ עם התרפיסט שלכם לפני רכישת הכדור.
בהריון משמש הכדור לישיבה ולתנועה של האגן, ומפחית חלק מהלחץ, שנוצר על הגב ועל רצפת האגן כתוצאה מההריון. עם תחילת הצירים בבית וגם בחדר הלידה יש שימושים רבים לכדור. גם לאחר הלידה, נעים לשבת עם התינוק על הכדור ולהתנדנד איתו בעדינות, כדי להרגיע אותו, להרדים אותוו או כדי להרגיע כאבי בטן הנובעים מגזים. כשהילד גדל, משמש הכדור למשחקים רבים ומשעשעים לפעוט ולהוריו.
הערה: מומלץ לקנות כדור מתוצרת איטליה או גרמניה. כדורים מאוד זולים עשויים להתפוצץ.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. אלכס 12/05/2017, 07:34:04

שלום, אני מתכוון להביא למשרד כדור פיזיו לצורך ישיבה במקום כיסא. באיזה גובה (קוטר) אמור להיות הכדור? גובה השולחן 76 ס"מ. תודה! אשמח אם התשובה תשלח למייל שלי: urinovsky()gmail.com

+ השב