מחקר: תוסף DHA בהריון מחזק את מוח התינוק ומגן עליו מהצטננות

מחקר בארה"ב: תינוקות שחלו התאוששו מהר יותר
|
הדפס
|
שמור

נשים בהריון הנוטלות תוסף DHA במטרה לחזק את המוח של התינוקות נותנות להם בכך גם הגנה נגד הצטננות כך קובע מחקר חדש שפורסם השבוע בארה"ב.

DHA היא חומצת שומן מקבוצת אומגה 3, הנמצאת בשמן דגים ובכמה מקורות טבעיים נוספים. אירגון מצעד הפרוטות ממליץ לנשים יטלו לפחות 200 מיליגרם מהתוסף בכל יום בתקופת ההריון וגם בהנקה, כדי "לסייע לתמוך בהתפתחות המנטלית, במיומנות המוטורית ובראייה".

אושה ראמאקרישנאן, מומחה לתזונת ילדים מאוניברסיטת אמורי באטלנטה ועמיתי המחקר שלו שיערו כי DHA יכול לסייע לתינוקות להתגבר על הצטננויות. כדי להוכיח את התיאוריה שלהם הם גייסו כ-1,000 נשים ממכסיקות שהיו באמצע ההריון. כמחצית מהן נטלו 200 מיליגרם של התוסף בכל יום והמחצית השנייה קיבלה גלולת דמה ללא חומר פעיל. האמהות ורופאיהן לא ידעו מי מהן אכן מקבלת את הדבר האמיתי. מתנדבות המחקר נטלו את התוסף עד יום הלידה.

כאשר החוקרים בדקו את התינוקות חודש לאחר הלידה התברר כי 38 אחוזים מהתינוקות שאמהותיהן נטלו את התוסף פיתחו בשבועיים שקדמו לבדיקה תסמינים של הצטננות, לעומת 45 אחוזים של התינוקות שאמהותיהן קיבלו כדור דמה. פער זה נשמר גם כשמלאו לתינוקות 3 חודשים – ושוב היחס היה 38 לעומת 44 אחוזים.

כאשר התינוקות בני החודש בקבוצת DHA פיתחו תסמינים כמו שיעול, ליחה וצפצופים, הסימטומים נעלמו 25 אחוזים מהר יותר מאשר בקבוצת כדור הדמה. פער זה נסגר במהלך החודשים הבאים, אבל כאשר התינוקות היו בני 6 חודשים, אלה בקבוצת DHA התגברו על חום גבוה, נזלת וקשיי נשימה מהר יותר מהתינוקות בקבוצת הביקורת.

המחקר מומן על ידי "מצעד הפרוטות" ו"המכון הרפואי לבריאות". הוא פורסם השבוע במגזין Pediatrics.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה