חשיפה לשדות מגנטיים בהריון מגבירה הסיכון לאסתמה

מחקר בארה"ב מאשש מימצאים קודמים על הקשר בין השדות המגנטיים לבריאות
|
הדפס
|
שמור

חשיפה בהריון לשדות מגנטיים שמפיקים מכשירי חשמל בבית עלולים לסכן את העובר ולגרום ליילוד לחלות באסתמה. כך עולה ממחקר חדש שפורסם ב-1 באוגוסט 2011 בארכיון Pediatric and Adolescent Medicine. המחקר הוכיח כי חשיפה לרמות גבוהות של שדות מגנטיים במהלך ההריון מגבירה את הסיכון של התינוק שייוולד ללקות באסתמה.

צוות המחקר של מכון קרן קייזר ביצע מחקר במהלך 13 שנים על השפעת החשיפה לשדות מגנטיים במהלך ההריון. החוקרים עקבו אחרי יותר מ-800 נשים וילדים בתקופה זו כדי לראות מי פיתח אסתמה ומי לא. האמהות במחקר הסתובבו במהלך ההריון עם מכשיר למדידת העוצמה של השדות המגנטיים ממכשירי חשמל כמו מיקרוגל, שואבי אבק, מייבשי שיער, מאווררים, תאורה פלורסנטית, קווי חשמל וגם שנאים ביתיים.

תוצאות המחקר מצביעות על כך שחשיפה לשדות המגנטיים הגדילה פי שלושה את הסיכון לאסתמה אצל הילדים לעומת ילדיהן של נשים שנחשפו לרמות נמוכות של שדות מגנטיים.

כל אדם נחשף לשדות מגנטיים בחיי היום יום. גם פני כדור הארץ מייצרים שדה מגנטי. למעשה, רוב הבתים היום מכילים מכשירי חשמל היוצאים שדות מגנטיים. בין אלה צגי מחשב, מדיחי כלים, מדפסות, מעבדי מזון לסוגיהם ועוד. מכיוון שיש עלייה בשימוש בכל המכשירים הלל, מסכימים המומחים, כי החשיפה שלנו לשדות המגנטיים התגברה מאוד במהלך המאה ה-20.

אנו גם יודעים שחשיפת יתר לשדות מגנטיים עלולה להזיק. מחקרים קודמים הראו, כי חשיפה במהלך ההריון קשורה לסרטן הדם אצל תינוקות. כמה מחקרים שנערכו בקליפורניה הראו סיכון מוגבר להפלה כתוצאה מהחשיפה לשדות מגנטיים. המחקר החדש סיפק מידע נוסף על חשיפת יתר לשדות מגנטיים להתפתחות העובר במהלך ההריון.

בעוד שבלתי אפשרי להימנע מכל חשיפה לשדות המגנטיים, מחברי המחקר מביעים דאגה בכל הקשור לשימוש במכשירי החשמל הביתיים. בזמן ההריון הם ממליצים להמעיט ככל האפשר בשימוש במיכשור החשמלי. 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. רועי 17/11/2011, 00:58:29
בדיקות קרינה בחברת פוטון - פיסיקאים מומחים בקרינה
www.photon.co.il
+ השב