כך תגנו על הילדים מקרני השמש

כמה פעמים צריך למרוח קרם הגנה, או חוסם לתינוקות כדי להגן על עורם העדין
|
הדפס
|
שמור

אורלי רובינסון

השמש הקופחת כבר אינה מאפשרת לנו לצאת עם הילדים ללא תכשירי הגנה מהשמש. אולם מריחת תכשיר בבוקר, לפני היציאה מהבית, אינה פוטרת אותנו מדאגה בהמשך היום.יש לשים לב לכמה עובדות, כדי לוודא שהתכשירים עושים את העבודה.

 

1. היות שמדובר בעורם הרך והעדין של ילדנו, חשוב להתאים את התכשיר לפי סוג העור והגוון שלו. אצל ילדים בעלי עור בהיר מומלץ להשתמש במקדמי הגנה גבוהים יותר. לבעלי עור שמנוני מומלץ להשתמש בתכשירים ללא שמן. 

2. חשוב לוודא את משך עמידותו במים של תכשיר ההגנה מפני השמש. השתכשכות במים, הזעה וחול שנדבק לעור הגוף מפחיתים מעמידותו של תכשיר ההגנה, ועל כן יש להקפיד למרוח קרם על הגוף והפנים מדי  3 שעות.

3. לילדים מומלץ למרוח את תכשיר ההגנה על כל הגוף, לפני לבישת בגד הים, גם באותם מקומות אשר יהיו מכוסים בבגד הים ואשר לא יהיו חשופים ישירות לשמש. 

4. תאריך התפוגה של תכשירי ההגנה מהשמש נע בין שנה לשנתיים. תכשיר ישן לא יהיה יעיל בהגנה מפני השמש ועלול להזיק לו. לכן מומלץ לרכוש מסנן הגנה, הנושא תאריך תפוגה. יצוין כי תכשירי ההגנה מהשמש מיועדים לשימוש במשך שנה מיום פתיחת המוצר, גם אם תאריך התפוגה המצוינים עליהם הוא לשנתיים. חברות תרופות המייצרות תכשירים דרמו-קוסמטיים להגנה מפני השמש מחויבות לציין תאריך תפוגה על התכשירים.

5. אצל ילד שעורו רגיש, הוא סובל מאלרגיה, או מבעיית עור כלשהי, יש להיוועץ ברופא או ברוקח כדי שיתאימו עבורו את תכשיר ההגנה הנכון.

6. היות שילדים נחשפים לשמש בממוצע פי שלושה ממבוגרים, יש למרוח על עורם קרם הגנה בכל יציאה מהבית בשעות שבהן השמש בשיא עוצמתה ולהפחית ככל האפשר את משך חשיפתם לשמש.  

7. מקדם הגנה SPF - מהווה מדד לחישוב פרק הזמן שבו התכשיר מסוגל להגן על העור מפני כוויות השמש הנגרמות מהקרינה זאת בהשוואה לזמן שבו העור מאדים ללא הגנה. לדוגמא, אם ללא שימוש בתכשיר העור מאדים לאחר 5 דקות, תכשיר בעל מסנן קרינה 20 SPF יעכב את האדמת העור זמן ארוך פי 20, כלומר אחרי 100 דקות. 

8. sun block הם תכשירים המוגדרים כחסמי שמש לעומת תכשירי הגנה מהשמש - sunscreen המהווים מסנני קרינה. אצל תינוקות רצוי להשתמש בחסמי שמש ואצל ילדים מגיל 8 ומעלה מומלץ להשתמש בתכשיר בעל מקדם הגנה בדרגת  40SPF. זאת היות שמעט קרני שמש מהווים דרך יעילה ליצירת ויטמין D בגוף, ויטמין החיוני לחיזוק העצמות. 

הכותבת, אורלי רובינסון, היא מנהלת סדרת מוצרי ההגנה מפני השמש של המותג  "אוון" בחברת התרופות והדרמו-קוסמטיקה, "מדיליין"

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה