עשרה דברים בדרך להיות אבא טוב יותר

כבד את אם ילדיך, הקשב לצרכיה ולרצונותיה, מצא זמן לבלות עם ילדיך
|
הדפס
|
שמור

 

1. כבד את אם ילדיך: אחד הדברים הטובים ביותר שאב יכול לעשות עבור ילדיו הוא לכבד את אמם. אם אתם נשואים, שמור על נישואיכם חזקים וחיוניים. אם אינכם נשואים, עדיין חשוב לכבד את אם ילדיך ולתמוך בה. אב ואם המכבדים זה את זו ומאפשרים לידיהם לראות זאת, מספקים סביבה בטוחה לילדיהם. כאשר הילדים רואים את הוריהם מכבדים זה את זו, הם ירגישו כי גם הם מוערכים ומקובלים.

 

2. פנה זמן לבלות עם ילדיך: הדרך שבה אב מעביר את זמנו הפנוי אומר לילדים מה באמת חשוב לו. אם אתה תמיד עסוק עבור ילדיך, הם ירגישו זנוחים, בלי קשר למה שתאמר להם. להוקיר ילדים משמעותו בדרך כלל להקריב דברים אחרים. אבל חשוב לבלות עמם זמן רב ככל האפשר. ילדים גדלים מהר מאוד. הזדמנויות שהוחמצו אבדו לתמיד.

 

3. קנה את הזכות להישמע: במקרים רבים מידי, האב מדבר אל ילדיו כשהם עשו משהו רע. זו הסיבה שרוב הילדים מתכווצים בפחד, כשאמם אומרת להם "אבא שלכם רוצה לדבר אתכם". התחל לדבר עם ילדיך כאשר הם צעירים מאוד. כך, כאשר יעלו לדיון נושאים קשים, יהיה להם קל להתמודד עמם. מצא את הזמן להקשיב לרעיונות שלהם ולבעיות שלהם.

 

4. הטל משמעת עם אהבה: כל היידים זקוקים להנחייה ולמשמעת, אבל לא כעונש, אלא כחלק מהגדרה של גבולות התנהגות סבירים. הזכר לילדיך, מהם התוצאות האפשריות של מעשיהם וספק להם פרסים משמעותיים על התנהגות טובה. אבות המטילים משמעת בצורה שקטה והוגנת מראים כך שהם אוהבים את ילדיהם.

 

5. היה דוגמה למופת: אבות משמשים דוגמה לילדיהם, בין אם הם יודעים זאת ובין אם לאו. ילדה המבלה עם אב אוהב גדלה תוך ידיעה שמגיעה לה התנהגות הוגנת וכבוד מצד הבנים, ומה לחפש אצל בעל בעתיד. אבות יכולים ללמד את בניהם מה חשוב בחיים על ידי הדגמה של אמינות, ענווה ואחריות. "כל העולם במה", והאבות משחקים על הבמה הזו את אחד התפקידים החשובים ביותר בחייהם.

6. היה מורה: יותר מיד אבות חושבים שהוראה היא משהו שאנשים אחרים צריכים לעשות. אבל אבות המלמדים את ילדיהם מהו טוב ומה רע, ומעודדים אותם להשתדל לעשות את הטוב ביותר האפשרי, יראו שהילדים בוחרים בחירות נכונות. אבות מעורבים משתמשים בדוגמאות מחיי היום-יום לסייע לילדיהם ללמוד את השיעורים הבסיסיים בתורת החיים.

 

7. איכלו בצוותא: הסבה לארוחה משפחתית (בוקר, צהרים או ערב) יכולה להיות חלק חשוב מחיי משפחה בריאים. בנוסף על אספקה של מיבניות ליום עמוס, זה נותן לילדים הזדמנות לדבר על מה שעשו ומה שהם רוצים לעשות. זה גם זמן מצויין לאבות להקשיב ולעוץ עצות. וחשוב יותר, זו הזדמנות של כל בני המשפחה להיות יחד בכל יום.

 

8. קראו לילדיכם: בעולם שבו הטלוויזיה בדרך כלל משתלטת על חיי הילדים, חשוב שאבות ישתדלו לקרוא ספרים לילדיהם. דרך הלמידה הטובה ביותר של ילדים היא על ידי עשייה וקריאה, כמו גם שמיעה וראייה. התחל לקרוא לילדיך כשהם מאוד צעירים. כאשר הם גדולים מספיק עודד אותם לקרוא בעצמם. הקניית אהבת הספר לילדים היא אחת הדרכים הטובות ביותר לוודא שכל חייהם הם יגדלו כבני אדם ויעלו על מסלול של קריירה מוצלחת.

 

9. הראה סימני חיבה: ילדים זקוקים לביטחון המגיע מתוך ידיעה שהם רצויים, מקובלים ונאהבים על ידי בני משפחתם. הורים, בעיקר אבות, צריכים לחוש בנוחיות כשהם רוצים לחבק את ילדיהם. הפגנת חיבה ואהבה בכל יום היא הדרך הטובה ביותר להראות לילדיכם שאתם אוהבים אותם.

 

10. הבן שתפקיד האב איננו מסתיים לעולם: גם אחרי שהילדים גדלו ומוכנים לעזוב את הבית, הם עדיין מחפשים אצל אבותיהם חוכמה ועצה. אם זה לגבי לימודי המשך, עבודה חדשה או בחירת בת זוג, אבות ממשיכים לשמש חלק חיוני בחיי ילדיהם, כאשר הם גדלים, וגם כשהם נישאים ומקימים משפחה.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה