איך לשמור על הילדים מרחוק

מצלמות וידאו מאפשרות לראות את הילד בגן או בבי"ס במחשב של ההורה
|
הדפס
|
שמור

 

מקרי ההתעללות שעליהם פורסם באחרונה ואונס של ילדה בת 7 שעליו נודע בשבוע שעבר, הביאו לעלייה תלולה בהתקנת מערכות צילום, הקלטה ואבטחה על ידי הורים, המבקשים לדעת מה קורה לילד שלהם בזמן היעדרם.

 

מדובר לא רק על התקנה בבתים פרטיים, אלא גם במעונות יום, בגנים, ועכשיו מדברים גם על התקנת מערכות כאלו בכיתות בתי ספר.

 

לדברי מנכ"ל חברת אנטקו אבי ברקת, הורים רבים מבקשים לשמור על ילדיהם מפני תקיפות מיניות, התעללויות והתנהגות לא נאותה מצד גורמים חיצוניים ומצלמה מתעדת מאפשרת להם לעשות זאת בפיקוח יומיומי נגיש וצמוד 24 שעות ביממה.

 

המערכת נפוצה ביותר כוללת ארבע מצלמות עם חיבור לרשת האינטרנט. כל הורה יכול להיכנס מהמחשב האישי שלו למערכת באמצעות שימוש בשם וסיסמה ולראות את הילד. עלות מערכת הקלטה דיגיטאלית בטכנולוגית H.264 דגם HR.04 מבית מג'יק ראדר, 4 מצלמות אינפרא לראייה בתנאי חשיכה והתקנה הינן בין 6,000 ל-9,000 שקלים. עלויות של חיבור הגן לרשת האינטרנט סובבות סביב 100-200 שקלים לחודש.

צילום: Moare

יש גם אפשרות זולה יותר עם מצלמות רשת, באיכות של 1.3 מגה פיקסל, בעלת עדשה 4 מ"מ, התומכת באודיו דו כיווני, כוללת תכנות מגוונות ושליטה על גילוי תנועה בהקלטה, מקליטה על כרטיס זיכרון מסוג SD, אפשרות שליטה על תחילה וסיום ההקלטה להקלטה מרבית,תוכנת דחיסה MPEG-4 , מתאימה במיוחד לכל מי שמעוניין במצלמה בודדת להקלטה מקומית, וכמובן צפייה מרחוק. ניתן להתקין עד 64 מצלמות ולצפות בכולן על גבי תוכנה יעודית, שמותקנת במחשב ההורה.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה