מה עושים נגד צרבות ובחילות בהריון?

כיצד מטפלים בצרבת ובחילות הריון
|
הדפס
|
שמור

נשים רבות סובלות מבחילות או מצרבות במהלך ההריון. חלקן סובלות מבחילות ומצרבות גם יחד. מה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב? לפניכן כמה טיפים. כשיש צרבת, חשוב לבדוק את התזונה. יש להוריד קפה, תבלינים חריפים, אלכוהול, גבינות שמנות, הדרים, בשר אדום ובוטנים. כדאי גם לוותר על ארוחות כבדות ועדיף אוכל מבושל או אפוי ולוותר על אוכל מטוגן.

צילום: מאיה אהרוני

מומלץ לאכול 5-6 ארוחות קטנות במהלך היום, במקום 3 ארוחות גדולות וכבדות. חשוב מאוד להרבות בשתיית מים ולהוסיף לתזונה אורז לבן ודייסות קווקר. גם שתיה של חליטת קמומיל עשויה לעזור בהפחתת הצרבות. ניתן גם לאכול שקדים (לא קלויים). מומלץ גם לעסוק בהתעמלות ו/או יוגה על מנת לשמור על גמישות חוליות הגב והצלעות, מה שמפחית את הלחץ על הקיבה.

 

מחקרים רבים בעולם מצביעים על ג'ינג'ר (זנגביל) בפתרון טבעי נגד בחילות בהריון. ניתן לקנות טבליות וכמוסות ג'ינג'ר (זנגוויל) בבבתי המרקחת ובבתי הטבע. כמו כן ניתן להכין חליטה של ג'ינג'ר טרי שקונים בסופר עם מים רותחים. ניתן להמתיק עם דבש או סוכר לפי הצורך. יש גם ג'ינג'ר מסוכר למציצה לקנות ברוב בתי הטבע.

 

הדברים העשויים לעזור במלחמה נגד הבחילות: אכילת ארוחות קטנות וצפופות יותר. להרבות בשתייה - מי קרח או משקה קר אחר. להימנע ממזון מטוגן. לאכול קרקרים - גם בבוקר לפני שקמים מהמיטה. לשתות תה עם לימון. לימון בכל צורותיו – אם בלימונדה ואם בחתיכת לימון למציצה. להימנע ממגע עם ריחות שעושים לך רע – תבשילים, בשמים חזקים וכדומה.

 

זקוקה לעוד טיפים? היכנסי עכשיו לפורומים והתייעצי.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. אנג'י 14/03/2015, 22:15:02

לימון זה לא הדר? זה לא מחמיר במיוחד כשיש גם בחילות וגם צרבות ביחד? יש רופאים שמקשרים בין בחילות וצרבות.

+ השב