העצמה נשית: כל צוות הפיקוד באוניית השייט - נשים בלבד

הפלגה חגיגית של האונייה סלבריטי אדג׳ לרגל יום האשה הבינלאומי
|
הדפס
|
שמור

לכבוד יום האשה הבינלאומי, החל ב-8 במארס, תשיק חברת השייט היוקרתית סלבריטי קרוזס הפלגה היסטורית, שבה לראשונה כל צוות גשר הפיקוד יורכב מנשים. ההפלגה החגיגית תהיה על סיפון האוניה החדישה וזוכת הפרסים Celebrity Edge. קייט מקיו, הקפטנית הצפון אמריקאית הראשונה, תפקד על 26 נשים, שירכיבו צוות נשי בלבד של גשר הפיקוד והקצינות באונייה. יחד איתן תשוט גם הנשיאה והמנכ"לית של סלבריטי קרוזס, ליסה לוטוף-פרלו. בפיקוד על ההפלגה ישתתפו נשים מ-17 מדינות.

לרגל האירוע הייחודי, סלבריטי קרוזס יצרה תוכנית מיוחדת, הכוללת תערוכות ומכירות פומביות של נשים אומניות, החוגגות את הדמות הנשית; שיתוף פעולה לעיצוב תכשיט ייחודי של מעצבת התכשיטים רעות קלטי; אירועים מיוחדים כמו סדרת סרטי קולנוע של מיטב הבמאיות והשחקניות הראשיות; וכן פעילויות שונות באונייה כמו משחק טריוויה בנושא נשים מובילות, משחק כדורמים בין הקצינות לאורחות באונייה וכן פאנל שאלות ותשובות עם צוות הפיקוד הנשי מעורר ההשראה.

 

"כולנו  נרגשות על סגירת הפער בין המינים״, אומרת מנכ"לית סלבריטי קרוזס ליסה לוטוף-פרלו. ״במשך השנים האחרונות, עבדנו קשה על מנת לגוון את הצוותים של האוניות ולהביא יותר נשים לענף, מאשר אי פעם. כל זה לא היה אפשרי ללא המנהיגות והשותפות בחזון של הגברים והנשים המצוינים איתם אני עובדת בכל יום, בהובלתם של פטריק דהלגרן ובריאן אבל – שלקחו את האתגר הזה ללב ואיפשרו אותו. למזלנו, יש לנו שפע של נשים נפלאות, מנוסות ויותר ממוכשרות, שעבדו קשה מאוד כדי להגיע לתפקידים שלהן. ואנו לא שוכחים גם לציין לשבח את הגברים הרבים שממשיכים לתמוך בהן ולסייע בכך שיהיו יותר נשים על סיפון האוניות".

 

אורי שנבל, מנכ"ל חברת 'סנורמה' שירותי תיירות, נציגת מכירות של תאגיד השייט "רויאל קריביאן" מוסר, כי "אנו גאים להיות אחד מהגופים שפועל לצמצום הפער המגדרי ונמשיך לתת ייצוג לנשים בתפקידי מפתח ולפעול בתחום. ההכרזה על ההפלגה הראשונה בה כל צוות גשר הפיקוד תהינה נשים הינה מרגשת במיוחד ומהווה ציון דרך היסטורי עבורנו."

 

מסכם סמנכ"ל התפעול הבינלאומי של תאגיד השייט רויאל קריביאן, פטריק דהלגרן: "מאז 2015 העלנו את אחוז הנשים בגשרי הפיקוד שלנו מ-3% ל-22%. ועכשיו אנו מקווים שהנתון הזה, הגובה ביותר בתעשייה, יצמח אף יותר. אנחנו רק צריכים עוד נשים, שמוכנות לקריירה בים, המיוחד בתחום ההנדסה".

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה