כרטיס ביקור של מיילדת: טל קרמר

"זה מופלא להיות שותפה לרגעים אלה"
|
הדפס
|
שמור

שם המיילדת: טל קרמר
בית החולים: בני ציון.
מספר שנות עבודה: 17 שנים.
מצב משפחתי: גרושה+2.

צילום: סטודיו פרפרים בבטן, צילומי הריון

מדוע בחרת במקצוע זה?

הלכתי ללמוד בבית ספר לאחיות מכיוון שרציתי להיות מיילדת. להיות מיילדת זהו "ראש גדול" שבו אני אחראית בזמן הלידה על בריאותם של האם והתינוק. לי זה נראה מופלא להיות שותפה לרגעים אלה, זה מאוד מעניין, מאתגר ובעל משמעות.

 

מהו החלק שהכי מרגש אותך בעבודתך?
החלק הכי מרגש בעבודתי הוא להיות שותפה להבאת חיים חדשים לעולם, להיות חלק מרגע קסום שעבור בני הזוג הוא אחד הרגעים הכי משמעותיים בחייהם המשותפים. בשבילי כל לידה היא האחת והיחידה ואני עדיין מתרגשת כל פעם מחדש מהרגע בו נולד התינוק.

 

מה את פחות אוהבת בעבודתך?
גם בעבודה בחדר הלידה ישנם רגעים פחות משמחים של הפסקות הריון מאוחרות בשל מומים עובריים, או יולדת שמגיעה ללידה ומגלים שלעובר אין דופק וזוהי לידה של עובר מת. 

 

איך בני המשפחה רואים את עבודתך?
בני הקטן עדיין לא ממש מבין מה אני עושה בעבודה הוא חושב שאני הולכת לשחק עם תינוקות קטנים ומבקש כל פעם שאני אביא הביתה תינוק קטן לשחק איתו. לעומתו בתי הבכורה מאוד גאה בעבודה שאני עושה מה עוד שיצא לי ליילד חלק מאמהות של החברות שלה. למרות כל זאת לשניהם קשה לפעמים עקב עבודת המשמרות שבשישי-שבת או חגים אני נעדרת מהבית.

 

איך נראית משמרת טיפוסית שלך?
האמת שבחדר לידה אין משמרת טיפוסית וזה לא תמיד צפוי איך תהיה המשמרת. יכולות להיות משמרות מאוד רגועות בשהן יש 2-3  יולדות ואז יש לי זמן לתת ליולדת את כל צרכיה. מצד שני ישנן משמרות "מטורפות" שאני מגיעה לעבודה וחדר לידה מלא עד אפס מקום ואני לא ממש יודעת למי לגשת קודם ורצה מיולדת אחת לשנייה על מנת לתת להן את הטיפול הטוב ביותר. אך בכל מקרה לרוב כל הלידות הן מקסימות ואני יוצאת מסופקת מהעבודה.

 

מה הלידה הכי מרגשת שהייתה לך?
הלידה שבה יילדתי את גיסתי (אשתו של אחי) בלידתה הראשונה. ניסיתי להיות מקצועית ולהתנתק מרגשות אך בכל זאת זה היה אחד הרגעים הכי מרגשים שבהם יילדתי את אחייניתי הראשונה.

 

מה התינוק הכי גדול שיילדת?
זאת היתה יולדת בלידתה השלישית ללא הערכת משקל של תינוק מאוד גדול, אך בכל זאת נולד תינוק במשקל 4.700 ואילו זה היה ידוע מראש זה היה נגמר בניתוח קיסרי.

 

אילו יכולת לשנות את נהלי חדר לידה מה הדבר הראשון שהיית משנה?
אני הייתי מאוד שמחה אם רק נשים בלידה פעילה היו נמצאות בחדר לידה ושאר הנשים למשל עם ירידת מים ללא צירים היו ממתינות במחלקה.

 

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי שלך?
אני מאוד אוהבת את הים שבשבילי הוא תרפיה. אני מאוד אוהבת לקרוא וכמובן לבלות עם ילדיי.

 

איך אנשים מגדירים אותך: טל קרמר היא מיילדת...
שאלה קשה. אני לא ממש יודעת מה אחרים חושבים עליי. אני מקווה  ומאמינה שחושבים שאני אחראית, מסורה ליולדת, אמפטית, זריזה ויודעת להגיע אל הנשים.

 

מהי הלידה האידיאלית מבחינתך האישית?
זוהי הלידה שבה היולדת יוצאת ממנה עם הרגשת אושר עילאי והלידה התנהלה בצורה בה היולדת פינטזה שכך היא תהיה.

 

מה החלום הכי גדול שלך בחיים?
לראות את ילדיי גדלים ומצליחים בחייהם. בריאות להם ולי, ועוד שנים רבות של עבודה פוריה.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה