טיפול בשפעת בהריון

איך להימנע מהידבקות, מתי להתחסן ומה לא לקחת לפני הלידה
|
הדפס
|
שמור

החורף שנחת עלינו בשבוע שעבר, מגביר את הסיכוי לחלות בשפעת. אם הצטננת או חלית בשפעת בזמן ההריון, יש סיכוי קלוש מאוד שזה יפגע בעובר, אבל ההריון מגביר את הסיכון ללקות בסיבוכים של שפעת כמו דלקת ריאות, ולכן חשוב בהריון לנקוט צעדי מניעה נגד השפעת.

 

קופות החולים מזמינות את מבוטחיהן להתחסן במועד. כדאי להן שהמבוטחים יהיו בריאים וכך יוכל סגל הרופאים לטפל בחולים.

 

ראשית, רצוי להתחסן, גם בחודש דצמבר. החיסון אינו מכיל וירוס חי ואינו יכול לגרום למחלה להתפרץ. לעתים אחרי החיסון מרגישים עייפות וכאבי שרירים, בגלל תגובה של המערכת החיסונית לחיסון. החיסון נגד שפעת בטוח גם בזמן הנקה. הוא אינו יכול לגרום לאם או לתינוק לחלות. החיסון אינו פועל מייד, אלא בתוך שבועיים בערך.

צילום: סטודיו פרפרים בבטן, צילומי הריון

שנית, להימנע מהידבקות בשפעת. לשם כך יש לרחוץ את הידיים לעיתם קרובות, להימנע מהצטופפות יחד עם הרבה אנשים, להימנע ממגע עם אנשים החולים בשפעת או מצוננים. להימנע מלגעת בעיניים, באף, בפה. החיידקים בדרך כלל עוברים במגע, וגם היד שלנו, אם נגעה במקור מזוהם בחיידקים, עוזרת להם להגיע אלינו ולחדור פנימה דרך הפתחים בראש.

 

 

איך מטפלים בסימני שפעת בזמן ההריון?

תרופות רבות ללא מירשם לא נבדקו על נשים בהריון. יש לבדוק עם הגינקולוג לפני שנוטלים תרופה כזו. אספירין עלול לגרום לדימומים. איבופרופן לא נבדק על נשים בהריון. צריך להימנע ממדכא שיעול כמו Dextromethrphan הנמצא בדרך כלל בסירופ נגד שיעול ובתרופות להצטננות. אין מידע על שימוש בטוח בו בזמן ההריון, ובניסויים על בעלי חיים נמצא קשר מסויים עם סיבוכים בהריון.

 

 

מה הדרכים הטבעיות לטיפול בשפעת בזמן הריון?

  • סוכריות מציצה עם דבש מקלות על גרון ניחר ועל שיעול.
  • הרבה מנוחה במיטה.
  • שתייה מרובה של מים, מיצים ותה נטול קפאין.
  • מכשיר אדים מסייע להקלה על השיעול.

 

 

מתי לפנות לרופא?

אם יש לך קשיי נשימה, אם סימני המחלה אינם נעלמים אחרי שלושה-ארבעה ימים, ואם אחרי שיפור קל פתאום יש סימנים למחלה חמורה יותר.

 

 

עוד על טיפול במחלות חורף בכתבה בקישור זה.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. ג 13/05/2017, 08:42:37

מחולל השפעת הוא וירוס לא חיידק

+ השב