מה יהיה משקל התינוק בלידה?

מחקר: המשקל נקבע לפי משקל האם לפני הלידה והמשקל שהעלתה בהריון
|
הדפס
|
שמור

משקל האם לפני ההריון ואינדקס מסת הגוף BMI וגם מידת העלייה במשקל במהלך ההריון הם הקובעים את משקל התינוק בלידה. כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת אוסלו בנורבגיה ופורסם עתה במגזין הרפואי Acta Obstetricia et Gynecologica Scandinavica(AOGS).

חגית נופר

החוקרים, בראשותו של אוני מטה סטמנס קואפ מהמחלקה למיילדות בבית החולים דורלנדט ביצעו מחקר על פי מידגם של 58,383 נשים בין השנים 2000 ל-2007 שהשתתפו במבדק של של המכון הנורבגי לבריאות הציבור. הנחת היסוד היתה שיש קשר בין BMI של האם לפני שנכנסה להריון ולעלייה במשקל במהלך ההריון למשקל התינוק בלידה. הנחה זו התבררה כנכונה.


תוצאות המחקר הראו, כי המשקל בלידה עלה עם העלייה במשקל BMI של האם לפני ההריון. כל עלייה של מספר אחד באינדקס BMI התבטאה בעלייה של 22.4 גרם במשקל התינוק בלידה. כל עלייה במשקל של 10 ק"ג במהלך ההריון התבטאה בעלייה של 224 גרם במשקל התינוק בלידה.


בנוסף, לנשים בעלות השכלה גבוהה נולדו התינוקות הכי כבדים, כאשר תינוקות של נשים עם 17 שנות לימוד ויותר נולדו במשקל גבוה ב-79.2 גרם יותר מתינוקות לנשים עם 9 שנות לימוד. "עידוד נשים לשמור על משקל בריא לפני ההריון ושמירה על עלייה מתונה במשקל במהלך ההריון חשובה כדי למנוע משקל גבוה מידיי של התינוק בזמן הלידה", אמר קואפ. "יש לזה חשיבות גדולה למגיפה העולמית של משקל עודף".

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה