קורס הכנה ללידה בווידאו: פרק 28-נשימות בזמן צירים

נשימות בטן סרעפתיות מפחיתות את רמת הכאב בצירים
|
הדפס
|
שמור

הפקה: פורטל דולה בשיתוף mako

למרות שכולנו נושמות כל חיינו, חשוב מאוד ללמוד איך לנשום נכון בזמן הצירים. אנו צריכות ללמוד לנשום נשימה סרעפתית = נשימת בטן, כמו תינוק. כשתינוק נושם ונושף רואים את בטנו ואת בית החזה שלו עולה ויורד.

 

איך לנשום נכון בצירים:


השאיפה
קחי שאיפה מאוד עמוקה ואיטית, מלאי את ריאותיך ואת בטנך, וספרי בלב עד  4 או עד 6.


הנשיפה
הנשיפה צריכה להיות ארוכה מן השאיפה, כדי שתהיה תחלופה טובה יותר של חמצן בתוך הדם. נשפי אט אט את האוויר דרך האף או דרך הפה. ספרי בלב באיטיות, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8...

 

אני נושמת נכון? 
כדי לוודא שאת שואפת ונושפת נכון, עם הסרעפת, הניחי יד אחת על החזה ויד אחת על הבטן. עיקר תנועות הנשימה צריכות להיות מורגשות בבטן, ולא בחזה.

 

תרגיל נוסף
הניחי את שתי ידייך על הבטנונה כשקצות האצבעות של שתי הידיים נוגעות אלו באלו.  תשאפי אוויר אט אט לפי הספירה למעלה. אם שתי הידיים נפרדות בזמן שבטנך מתמלאת אוויר, ומתקרבות שוב כשאת נושפת את כל האוויר החוצה בצורה מבוקרת לפי הספירה שלנו, את יודעת שאת נושמת נכון.

 

מתי לתרגל ומתי להשתמש:
מומלץ לתרגל את הנשימות יום יום, עד ליום הלידה כדי שנשימות אלה יהפכו להיות משהו טבעי אצלך בזמן צירים. תזמני לך נשימות כאלו במשך דקה (זמן ממוצע של ציר), ועשי הפסקה בין לבין ה"צירים" כדי שלא תחושי ברע. שימי לב שבלידה, אין צורך להשתמש בנשימות בטן כל עוד אין צירים כואבים. גם בזמן הצירים, חשוב לחזור לנשום רגיל בין הצירים ולהשתמש בנשימה הסרעפתית רק במהלך הציר עצמו, להקלה על הכאבים ולהרפיית כל הגוף.

 

חשוב: אם הינך סובלת מבעיות נשימה, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל לפני שאת מתרגלת את הנשימות הסרעפתיות לקראת הלידה.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה