יוגה לנשים בהריון


שעות הפעילות בגבעתיים: יום שני 20:00. יום שישי 09:00.

משך כל שיעור: שעה ורבע.

בהדרכת: יפעת שוורצברג

 

יוגה הוא שם כולל לשיטות רבות שמטרתן אחת, השגת שקט ושלווה, איחוד בין הגוף לנפש בין המחשבה למעשה, ויצירת יכולת ריכוז גבוהה יותר במטרה להגיע ליעילות ושיפור בכל רבדי החיים. יוגה בהריון מתאים משבוע 12 של ההריון ועד יום הלידה.


"בריגהו יוגה" לנשים בהריון מתוכננת לתמוך באם בתקופה המיוחדת הזו, ע"י התייחסות לנושאים הפיזיים והרגשיים שהפכו לעולמה ובכך להועיל לה ולתינוקה.

תירגול של אסאנות (תנוחות ומצבי גוף הלקוחים מעולם היוגה הקלאסית), המתואמות לצורכי הגוף של האשה ההרה וליכולותיו, שומרות על תנועתיות, מחזקות את הגוף, מנצלות את הגמישות המיוחדת שמתפתחת בו בהריון ומכינות אותו לתנוחות הלידה  הרצויות.

 

תרגילי נשימה ("פראנהימה") מזרימים כמויות גדולות של חמצן לגוף האם והתינוק, משפרים את זרימת הדם ומאזנים את הפרשת ההורמונים . מרגיעים את מערכת העצבים, מסירים פחדים מהלידה והאמהות ויוצרים תחושת ביטחון, שלווה, כוח רצון ונחישות. יוצרים שקט מנטאלי ומגדילים את יכולת הריכוז ומהווים הכנה טובה ליכולת הנשימה והריכוז הנדרשת במהלך הלידה.

 

תרגילים מדיטטיביים ייחודיים אשר בונים את היכולת המנטאלית של האם, ומפתחים שליטה בחושים ובהכרה בכך מחזקים את הריכוז ואת כוח הרצון, מחזקים את האמונה והחיבור הרוחני של האם, מגדילים את תחושת היותה של האם חלק בלתי נפרד מתוך שלם גדול, מתוך תוכנית בריאה אחת גדולה, ויוצרים בה תחושה של אחדות, שלווה ובטחון ביכולתה למלא את יעודה כאם.

 

תרגילים אלה מאזנים את מערכת העצבים ומשפיעים על האיזון הנפשי של האם והתינוק.

 

כתובתנו: מרכז דולה, רחוב גולומב 15, גבעתיים (בתוך מכללת אורט גבעתיים), קרוב לקניון גבעתיים.


מעוניינת לתרגל יוגה בהריון בגבעתיים או קרוב לביתך? מלאי את הטופס ונשמח לחזור אליך בהקדם.