קרן לייזר מגלה אבק מיקרוסקופי נסתר בבית

דור חדש של שואבים של דייסון מציג בזמן אמת את מספר חלקיקי האבק שנשאבו
|
הדפס
|
שמור

חברת Dyson חושפת דור חדש של שואבי אבק אלחוטיים- סדרת Dyson V15. השואבים בסדרה בעלי יכולות לאיתור חלקיקי אבק מיקרוסקופיים נסתרים (הקטנים מ-10 מיקרון). מערכת סינון מלאה ומתקדמת לוכדת  99.99 אחוזים מחלקיקי האבק עד גודל של 0.3 מיקרון לניקוי יסודי ואינטנסיבי ביותר. חיישן Piezo אקוסטי מציג על גבי צג LCD הוכחה מדעית בזמן אמת לכך שהאבק אכן נשאב, נמדד ונספר לפי סוגי החלקיקים. 


 

השואב פותח על ידי צוות של 370 מהנדסים והמנוע שלו מייצר עד AW240. דייסון פיתחה טכנולוגיית לייזר זוויתי ומדויק, המשולבת במברשת פלאפי Fluffy רולר רך, המגלה את החלקיקים שאינם נראים לעין האנושית. הרעיון עלה כאשר מהנדסי Dyson הבחינו שחלקיקים הנישאים באוויר בביתם נוצצים בשמש. הצוות ערך ניסויים עם קרני לייזר במעבדה כדי לבדוק כיצד ניתן לנצל זאת וכך נולד פתרון חדש. מהנדסי Dyson שילבו אלומת לייזר ירוקה – שנבחרה בשל יכולתה לספק את הניגודיות הטובה ביותר – והוסיפו אותה לתוך המברשת, בזווית מדויקת של 1.5 מעלות, 7.3 מ"מ מעל הקרקע. 


בעוד הלייזר מגלה את האבק המיקרוסקופי הזעיר ביותר, מהנדסי Dyson הבינו את הצורך האנושי בפיתוח טכנולוגי שיאפשר למשתמשים גם למדוד ולספור את חלקיקי האבק הנשאב ולהציג אותם בזמן אמת תוך כדי הניקיון, כהוכחה מדעית לכך שהבית נקי באופן יסודי.


למטרה זו, שילבו מהנדסי Dyson חיישן  Piezo אקוסטי בשואב האבק. מברשת פלאפי  Fluffy בעלת סיבי פחמן אוספת את הלכלוך והחלקיקים המיקרוסקופיים בעוד שחיישן ה-Piezo סופר ומודד אותם לפי גודלם 15,000 פעמים בשנייה. האבק הנשאב למיכל האיסוף, נתקל בחיישן ה-Piezo אשר ממיר את התנודות הזעירות לאותות חשמליים המתורגמים לנתונים כמותיים. על גבי צג LCD בראש השואב מוצגים בזמן אמת נתוני חלקיקי האבק לפי כמויות וגדלים. כמו כן, כאשר חיישן  Piezo מזהה ריכוזים גבוהים של אבק ולכלוך, השואב מגביר אוטומטית את עוצמת השאיבה. 

מניעת הסתבכות השיער הנשאב

מברשת חובטת ממונעת Anti-Tangle חדשה לספות ומזרנים מונעת הסתבכות של שיער שנשאב: מהנדסי Dyson חיפשו פתרון לבעיה של הסרת שיער המסתבך סביב המברשת. האתגר הקיים בשואבי אבק רבים הביא לפיתוח של מברשת בצורת חרוט אשר מונעת הסתבכות שיער במברשת ושואבת אותו ישירות למיכל האיסוף. המהנדסים של Dyson שינו בעדינות את הזווית המדויקת של הזיפים ובדקו אותה על סוגי שיער שונים כדי להבטיח שהשיער לא יסתבך במברשת. הפיתוח מיועד לשיער אנושי ושיער של חיות מחמד. 

מברשת חובטת חכמה Torque  – המברשת מתאימה עצמה אוטומטית למשטחים שונים ומצליחה ליצור איזון אוטומטי בין זמן העבודה לעוצמת השאיבה (בשימוש במצב Auto). במברשת החדשה מהנדסי Dyson שילבו 56 שיניים קטנות העשויות מפוליקרבונט (Polycarbonate). השיניים הקטנות יוצרות צורה של מסרק, מונעות את הסתבכות השיער סביב המברשת כך שהשיער נשאב אל מיכל האיסוף בקלות ללא מגע מיותר.

חמש שכבות סינון

השואבים מסדרת Dyson v15 כוללים מערכת סינון מלאה ומתקדמת. מערכת הסינון של Dyson אטומה לחלוטין, בעלת חמש שכבות של מסננים הלוכדים ביעילות 99.97% מהחלקיקים והאלרגנים עד לגודל של 0.3 מיקרון. טכנולוגיית הציקלון של Dyson יעילה בהפרדת אבק ולכלוך מרצפות ושטיחים בשילוב עם מערכת סינון מלאה של השואב מוודאים כי האוויר הנפלט נקי יותר. 


ב.נ.ז.כ סחר יבוא והפצה בע"מ, היבואן הרשמי של מוצרי Dyson בישראל, ישווק שלושה דגמים של ה –15V ובהם: V15 Detect Animal, V15 Detect Total clean ו - V15 Detect absolute extra במחירים של החל מ – 2990 שקלים. לכל המוצרים שנתיים אחריות ושירות בבית הלקוח. ניתן להשיג ברשתות ובחנויות החשמל המובחרות ובאתר האינטרנט: Dyson.co.il


תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה