תוסף ברזל ספאטון בטעם תפוח

תוסף ברזל נטול גלוטן שמתאים גם לטבעוניים וצמחוניים
|
הדפס
|
שמור

אנמיה, ירידה בנפח כדוריות הדם האדומות הנמדדות באמצעות ריכוז ההמוגלובין בדם, הינה תופעה נפוצה בקרב נשים הרות. נשים הרות עם אנמיה עלולות להרגיש חולשה, עייפות, כאבי ראש, קושי בריכוז, קוצר נשימה, עצבנות, חוסר תיאבון, בחילות וסחרחורות. 

בארץ, משרד הבריאות ממליץ לנשים הרות ליטול תוסף מתום החודש השלישי להיריון ועד שישה שבועות לאחר הלידה במינון של 30 מ"ג בכל יום (ניתן לצרוך תוסף ברזל משולב עם חומצה פולית).

 

תוסף הברזל "ספאטון" מכיל מים עשירים בברזל ונמכר בשני מוצרים:

1. ספאטון - מים המכילים ברזל, תוסף תזונה 100% טבעי. כל שקית מכילה מים המכילים 5 מ"ג ברזל דו ערכי. מחיר: 109.90 שקלים לאריזה עם 28 שקיות.

2. ספאטון בטעם תפוח -שמכיל מים עשירים בברזל ורכז תפוחים. כל שקית מכילה מים המכילים 5 מ"ג ברזל דו ערכי. מחיר: 119.90 שקלים לאריזה עם 28 שקיות.

 

נשים מספרות על החוויה האישית שלהן עם המוצר:


י.ג.: "בעיניי המוצר מעולה! לוקחת כמעט מתחילת ההריון והברזל עלה ממש מהר. בגלל שלא ממש טעים, רשום שניתן לערבב עם רבע כוס מיץ, אז אני פשוט סוחטת כל בוקר חצי תפוז ושותה עם הספאטון. ויטמין סי אמור לעזור לברזל להיספג וככה זה יוצא גם טעים וגם בריא."

 

א.ק.ק.: "אני השתמשתי בהריון הראשון שלי בספאטון וגם עכשיו בהריון השני הנוכחי שלי. לא עשה לי כמעט אף פעם תופעות לוואי, והעלה לי בהריון הראשון את רמת ההמוגלובין יפה מאוד (אמנם לאט, אבל בהחלט עזר)."

 

מ.ד.י.: "היה לי חסר ברזל משמעותי בהריון. שתיתי 3 ספאטון ביום למשך חודש פלוס. לא עזר. במצבי רק עירוי עזר. מצד שני, המוצר היה בלי תופעות לוואי בכלל. אחרי שההמוגלובין עלה עם העירויים, חזרתי לספאטון לתחזוקה."

 

י.א-א: הטעם פשוט דוחה. לא הצלחתי להיפטר ממנו, לא משנה במה מהלתי אותו, הרגשתי טעם של ברזל. הגעתי למצב שכמה ימים לא לקחתי בכלל מרוב שלא הצלחתי להביא את עצמי לשתות אותו. חזרתי למוצר הקודם בשמחה רבה."

 

נ.ש.ב-י.: "השתמשתי לפני ההריון והיה מצוין."

 

ל-ד.ו-ל.: אני משתמשת בספאטון כבר כמה שנים. כאחת שממש סובלת מתופעות לוואי של תוספי הברזל זה ממש ברכה בשבילי! מוסיפה לכוס מיץ או משהו כזה ואין שום תופעות לוואי."

 

א.ס.: "השתמשתי בספאטון תפוח. לא הכי עזר. כל חודש הרופא אמר להוסיף מנה אחת יותר ביום, עד שהגעתי ל-4 מנות ביום למשך חודש והפסקתי כי אין שוני בתוצאות בכלל! נטלתי ספאטון 4 חודשים ולא עזר בכלל. רק אחרי עירוי לווריד היו תוצאות."


טובה קראוזה, דיאטנית לנשים בהריון ואחרי לידה מסבירה על המוצר מההיבט המקצועי: "התוסף מכיל מינון נמוך של ברזל (5 מ"ג לשקית) אך הברזל ממנו אמור להיספג באחוזים גבוהים. כמו כל תוספי הברזל - יש נשים שיגיבו מצוין ונשים שיגיבו טוב יותר לתוספים אחרים. אפשר לנסות ולראות איך ההשפעה על ההמוגלובין בבדיקת הדם הבאה, במיוחד אם סובלות מתופעות לוואי מהתכשירים הרגילים." (לאתר של טובה קראוזה) ניתן להתייעץ עם טובה קראוזה גם בפורום הריון ולידה של פורטל דולה למשפחה.

 

למי מתאים?

המוצר נטול גלוטן ומתאים גם לטבעוניים וצמחוניים. מותר לשימוש בהריון, ובתקופת ההנקה, וכן מתאים לילדים מגיל שנתיים ומעלה.

 

ניתן להשיג בקופות החולים, בבתי המרקחת הפרטיים, ברשתות הפארם וכן בחנויות אינטרנט.


יש לך שאלות בנושא? הצטרפי עכשיו לפורום הריון ולידה - הריוניות ומומחים מדברים של פורטל דולה למשפחה בפייסבוק.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
2. עילום 22/09/2021, 11:45:42

שתיתי 11 שקיות בבת אחת איזה נזק יגרם לי ואיך מטפל

+ השב
 
1. מאיה 05/10/2020, 13:15:57

לקחתי במשך חודשיים עלה לי ההמוגלובין מ 7 ל 10 ואחרי זה המשכתי עד שעלה ל 13. בעבר ניסיתי כדורים שלא הצלחתי לספוג את הערכיםשלהם. בינתיים זה הדבר היחידי שנספג אצלי

+ השב