בשורה לרגישים - יוגורט ליב נטול לקטוז

נטול לקטוז ומלא בטעם
|
הדפס
|
שמור

לפני עשר שנים כשהתחלתי לחפש בסופרמרקטים ובבתי הטבע בארץ מוצרי חלב נטולי לקטוז, התאכזבתי קשות. המוצר היחיד שהיה בנמצא היה חלב עמיד דל לקטוז.

לא בדיוק מוצר שגורם לך לקפוץ מרוב שמחה. לאחר מכן צץ חלב בטעם וניל שהיה מתוק כל כך שלא ניתן היה לשלב אותו בבישול. להבדיל, בביקורים באירופה, היה כבר אז היצע גדול של מוצרי חלב נטולי לקטוז מכל הסוגים והמינים - יוגורטים, חלב, שמנת, קצפת, שוקו, גבינות, גלידות ועוד ועוד. 

 

פניתי ללא מעט מחלבות בארץ, הצעתי להם לעשות שיתוף פעולה וללמוד מהמפעלים בחו"ל ואף חיברתי אותם לאנשי קשר בחברות המובילות. כולם הבטיחו אבל אף אחד לא הרים באמת את הכפפה.

 

השבוע יצא לנו סוף סוף להכיר את היוגורט החדש של חברת ליב אורגניק שמשיקה את היוגורט הראשון בישראל שהוא גם נטול לקטוז וגם טעים מאוד. היוגורט של ליב משווק בשני טעמים: טבעי ובטעם סילאן. אני אהבתי את שני הטעמים והילדים שלי הכי אהבו את הטעם הטבעי, עד כדי כך אהבו שבקושי אפשרו לי לטעום ממנו. מזגו ומזגו ואכלו אותו בלי כלום, טבלו בו ירקות חתוכים, טבלו בו פירות חתוכים - תפוח עץ, אגס ועוד.

 

היוגורט בטעם סילאן מעט מתקתק מדי לטעמי ואם היה תלוי בי הייתי מפחיתה מעט את כמות הסילאן, למרות שזה בהחלט היה טעים גם לפי המתכון נוכחי.

אנחנו כבר מחכים לטעמים הבאים - בתקווה שיהיו. ליב - נשמח מאוד לטעם פיץ' מלבה - שילוב מנצח של פטל ואפרסק שהולך נהדר יחד ובטח יהיה להיט בארץ. וגם נשמח מאוד לטעם תות (בלי בננה), ולטעם אננס טבעי וגם לקוקטייל תמר ובננה.
 

וקצת על המוצר - משקה היוגורט של ליב ישווק כאמור בשני טעמים: טבעי וסילאן. היוגורט מאופיין בטעם וניחוח מעודן, הוא טבעי, ומיוצר ללא תוספת חומרים משמרים ומייצבים. היוגורט מיוצר מחלב הרים טהור נטול לקטוז מרמת הגולן. לכן הוא דומה בטעמו למוצרי חלב רגילים.


רגישות ללקטוז היא תכונה גנטית שכיחה, שבאה לידי ביטוי בירידת האנזים לקטאז בגוף אחרי גיל הגמילה מחלב אם. היוגורט, מיועד לסובלים מתופעה של "אי סבילות ללקטוז", ורוצים להנות משתיית יוגורט ללא הגבלה. התסמינים הקליניים של אי-סבילות ללקטוז כוללים שלשול, כאב בטן ונפיחות. התסמינים מופיעים לאחר צריכה של חלב ומוצרי חלב ונעלמים לאחר הפסקת הצריכה.


בחברת ליב אורגניק מציינים, שבכוונתה להמשיך לפתח ולהרחיב את הקטגוריה של מוצרי חלב נטולי לקטוז, ובקרוב יעלו למדפים מוצרים נוספים. ערן רהב, מנכ"ל ליב אורגניק: "רוב האוכלוסיה רגישה ללקטוז, אך אוהבת מוצרי חלב. לכן ניתן לומר, שהרחבת מגוון המוצרים נטולי הלקטוז היא מענה לצורך האוכלוסיה בישראל".

 

משקאות היוגורט ישווקו בבקבוקי פלסטיק, בעלי אחיזה נוחה בנפח 250 מ"ל ו- 500 מ"ל
מחיר :12.90 ₪ ל- 250 מ"ל, 15.90₪ ל- 500 מ"ל .

 

ניתן להשיג ברשתות שופרסל גרין, עדן טבע (החדשה), ניצת הדובדבן, קסטל, אניס, שקדיה,זמורה, טיב טעם, ויקטורי, סטופ מרקט, בתי הטבע הפרטיים וכן, במינימרקטים וסופרמרקטים המובילים ברחבי הארץ.

אודות ליב אורגניק

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. יוסי 28/02/2018, 10:44:47

זה עולה פי 5 מיוגורט רגיל! למי זה טוב בדיוק? לעשירון העליון בלבד?

+ השב