איפה ללדת - מרכז רפואי אסף הרופא

תנועתיות היא עניין שבהרגל, ועכשיו- גם לידות עכוז בהיצע.
מאת תמי נותב
|
הדפס
|
שמור

הנה תמצית של מה שבאסף הרופא מציעים לנשים בלידה:

אסף הרופא חדר לידה

חדרי הלידה: 11 חדרים מרווחים הכוללים: מקלחת, שירותים, כורסא, כדור פיזיותרפי, טלוויזיה, מיטות מתכווננות, אורות שניתן לעמעם, מוסיקה- אם תביאו, עיצוב נקי עם מכשור מוסתר ואפילו פינת תינוק שהיא גם משקל. יש חדר אחד עם ג'קוזי. ממסדרון מלווים אחורי- הכניסה לחדר אפשרית רק באמצעות כרטיס מגנטי.

 

אנשי צוות: 7-10 מיילדות במשמרת (כולל קבלה מילדותית), 2 מרדימים (בערב שלושה).

 

מלווים: מאפשרים 2 מלווים לבחירתך (מותר להחליף). מותר ליווי של דולה- תומכת לידה!.

 

קבלה: החדרים פרטיים, מלווה אחד - איתך.

 

התנהלות ומדיניות בנושאים 'חמים':
מאפשרים להישאר עם בגדים מהבית, לאכול קל ולשתות (כשהכל תקין). מכירים ומכבדים תכנית לידה כתובה או בע"פ. יש כבוד לתנוחות לידה ואף הנחייה לתנועתיות, והרבה מיילדות שעברו הכשרה בלידה טבעית.
מוניטור: ללא ריתוק למיטה. כשהכל תקין- אפשר לקבל הפסקות למקלחת\ שירותים.
חיתוך חבל הטבור מתבצע כשגרה מייד לאחר יצאת התינוק. ניתן לדחותו במספר דקות.
פיטוצין לכיווץ הרחם ניתן בעירוי\ זריקה מיד לאחר הלידה.
חתך חיץ: משתדלים להימנע, אין רוטינה קבועה של חתך.
איסוף דם טבורי לבקשת היולדת, לכל החברות.

 

התנהלות בלידות הדורשות תשומת לב יתרה:
בלידה שמתחילה בירידת מים לפני צירים: ניתן לבקש לדחות התחלת השראת לידה בין 6 ל 24 שעות. אנטיביוטיקה מתחילים 18 שעות מירידת המים.
ילדת בפעם הקודמת בקיסרי? מאפשרים לנסות לידה נרתיקית.
סכרת הריון: אם הסכרת מאוזנת, תקבלי יחס שגרתי, התינוק ייבדק ויתכן שיוכל לעבור לביות.
אם את נשאית GBS, תקבלי אנטיביוטיקה כל 4 שעות במהלך הלידה. אם קיבלת 2 מנות- התינוק פטור מכל המשך. יש אפשרות לביות.
התינוק במצג עכוז? מעודדים לנסות לידה וגינאלית.


לפרטים נוספים והרחבת המידע אודות בית יולדות זה הקליקו כאן.

 

אלחוש:
אפידורל: לרוב בלידה פעילה, אבל יש גמישות והקשבה ליולדת.
משתמשים גם בפטידין- פנרגן ("טשטוש").

 

ניתוח קיסרי: כשהניתוח מתוכנן מראש, ניתן להכין את המלווה והוא יוכל להיכנס. אם אין עומס על הצוות- יאפשרו הנקה כבר בהתאוששות. אפשר לבקש ביות (מראש).

 

לאחר הלידה: התינוק יכול להישאר עם האם כשעתיים, ניתן להניק. מספר מיילדות הן גם יועצות הנקה. בהמשך, האב יכול ללוות את התינוק לתינוקייה. נהוגה הפרדה של 6 שעות, אבל אם את בביות מלא, זה יקוצר לשעתיים. במחלקה, אפשר לבחור דרגות שונות של ביות (גם "גמיש"). יש אחיות מדריכות הנקה, וייעוץ הנקה אישי לפחות פעם ביום. הדרכת הנקה קבוצתית יש מס' פעמים בשבוע.

התייחסות לבקשות מיוחדות:
שחרור מוקדם מבית החולים- לפי רצון האם, אחרי כ- 12 שעות, חתימה על טופס.
הימנעות מחיסונים- לפי רצון ההורים, חתימה על טופס.

 

מחלקת יולדות: אסתטית. חדרים ל 1-3 נשים, מלווה שוהה- רק באישור מיוחד. מצלצלים ליולדת לנייד- לבקשתה, ברגע שהתינוק בוכה.
מלונית "בייבי אסף"- אשפוז פרטי. צמוד לבניין היולדות.

 

בהצלחה!


לפרטים נוספים והרחבת המידע אודות בית יולדות זה הקליקו כאן.

 

המידע באדיבות זהר כרמי, מנהלת אתר "זהר כבר בדקה"

 

ערכה וכתבה: תמי נותבעוסקת כשתים עשרה וחצי שנים בתחום ההריון- לידה- הורות. מטפלת בפסיכותרפיה גופנית, מרכזת קורסי דולות ומדריכות הכנה ללידה,  מנחת אמהות ותינוקות ומנחת נוער מטעם "תאיר". 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
2. ל"אסף הרופא" 12/05/2018, 15:55:29

למגיב מטעם ביה"ח, מתאמת חווית שירות הלידה? למנהל חדר הלידה? למנהלת מועדון יולדות? פניות הציבור של בית החולים?? מי ידע?? מי שמע?? אף לא אחד או אחת מהצוות יידע אותנו שניתן ומותר לגשת אליהם! ולא מדובר על מטפל ספציפי!! יומיים לאחר הלידה, כאשר כאמור התפרים ההדוקים מידי (!) וכאבי התופת מנשלים ממני כל אפשרות ללכת כראוי, לאחר שדידיתי לכיוון הרופאה האחראית, נשענתי על הכיסא מולה, ללא יכולת לשבת כראוי, מנסה לנכס לעצמי בדל של חיוך כאשר אני נקרעת במפנים, הלה גרסה כי אני מוכנה ומזומנה לעבור למלונית המפורסמת. אני בתגובה מבקשת, ספק מתחננת שתיתן לי עוד יום השגחה כי משהו לא כשורה. משהו לא נעשה כמו שצריך! לאחר שסירבה, חזרתי לחדרי ופרצתי בבכי. בן זוגי ראה, והאיץ בי לחזור אליה ולהתעקש על המשך ביקורת במחלקה. בפנים מעוצבנות הסכימה וחזרתי לחדר. האם זה היחס עליו את/ה מדובר/ת?! ככלל, התחושה היא הקטנת המטופלת. יולדת ותו לאו. לא אישה, לא בעלת תחושות ולא בעלת דיעות או רצונות. כאמור בתגובתי מעלה, אני ובן זוגי היינו חדשים בכל התהליך, לא ידענו מימיננו ומשמאלנו, כל שכן כאשר אני בכאבים משתקים ובן זוגי דואג ומבוהל! אם אתם כל כך "מקצועיים" ונותנים דגש על "יחס אישי ליולדת" איך אתם מסבירים את ה"יחס הדואג" של האחות שגרמה לי להרגיש שאונסת אותי כאשר תחבה את ידה לצורך בדיקת הפתיחה ולא רצתה לצאת היות והיא "כבר בפנים"?? ומדוע לא יידעה אותנו שאני יכולה לסרב לבדיקה שכזו?!? ומדוע האיצו בנו "להראות תוצאות" ולא לתפוס להם חדר במיון?? (בשונה ממה שנאמר לנו ביום סיור), האם זהו היחס שאת/ה מדבר/ת עליו?! בושה!! חוסר רצינות?? רק שנה לאחר הלידה הטראומטית והזיכרון המהדהד של היחס המזעזע, יכולתי לעכל את מה שעבר ולעבד את התהליך הנוראי. מכתב רשמי יגיע גם יגיע. אני יודעת לתת חוו"ד חיובי כאשר זו מצדיקה את עצמה. על אותו משקל - חוו"ד שלילית. וכל הכבוד לאתר אשר יודע לפרסם גם חוו"דים לא אוהדים בלשון המעטה. "מחכים לראותכן בקרוב"?...... תהיו בטוחים שלא.

+ השב
 
1. לי 20/03/2018, 07:45:46

לא ממליצה בשום פנים ואופן ללדת בבית החולים אסף הרופא! אמנם הכל נראה ככ נוצץ ומאובזר, אך יחס הרופאות/אחיות מזעזע! טראומה לא מתחילה לגרד את פני השטח. החל מהרגשה שלאור התקדמות זמן לידה שלא לפי הגדרה/טבלה/השד יודע מה, והרגשה שהיולדת צריכה ״להראות תוצאות״, משמע, התקדמות פתיחה מהירה, ואיומים שישחררו הביתה, למרות כאבי תופת (!!!) ושום מילה על אמפטיה. רק אחרי תחנונים הואילו בטובם להרשות לי להישאר בחדר ריק של שמירת הריון. הסיוט ממשיך ב״בדיקת פתיחה״-ספק אינוס של אחת מהאחיות שבזמן היותי כואבת ודואבת מצירים קורעים, תחבה את ידה משל הייתי פרה, ולא הוציאה גם לאחר תחינות ובכי שכואב לי (!) כי ״אני כבר בפנים״ ... לאחר שיצאה והוציאה את נישמתי יחד, בכיתי על כתפו של בן זוגי ואמרתי לו שאני רוצה לחזור הביתה.. אך העובדה שהיינו לבד מול סיטואציה חדשה ומאיימת ואמונה בצוות שאמור להיות אמון על בריאותך התעלמתי מכל סימני האזהרה.. ממשיך בהתעלמות ממכתב הלידה שהכנו מראש ואי-שימוש בשמן הייעודי שהבאתי איתי מבעוד מועד על מנת להמנע מקרעים... יצאתי עם קרעים ואפיזוטומי ובעקבות כך תפרים חיצוניים ופנימיים, תפרים שתפרו אותי חזק מידי, שמפאת העבודה הלא טובה, רופא הנשים שלי נאלץ לחתוך כדי לאפשר לי להיות מסוגלת לשבת (!) או לנשום!! שלושה שבועות של בכי... כאבים ופגיעה נפשית. חבל שלא ידעתי מה שאני יודעת עכשיו.. לא הייתי מאפשרת להם לעשות לי דבר ממה שעשו. מקווה שאף בחורה או אישה לא תעבור את מה שאני עברתי.

+ השב
 
1.2. סתיו בוסקילה 16/04/2018, 18:47:33

היי. אני ילדתי באסף הרופא והיה מצויין. כל אחת והחוויה שלה.

1.1. אסף הרופא 16/04/2018, 18:41:10

צר לנו כי זו ההרגשה שחווית בזמן הלידה. הצוות הרפואי והסיעודי בחדר הלידה הם מהטובים שבטובים. מקצועיותם ויחסם האישי ליולדת ולבני משפחתה ידועים לכל. בכל שלב של אי נעימות כזה או אחר היית יכולה לפנות למתאמת חווית שירות הלידה, למנהל חדר הלידה, למנהלת מועדון יולדות או לפניות הציבור של בית החולים. מה שלא נעשה בפועל. חבל שבחרת להכפיש צוות עובדים שלם על לא עוול בכפם, בגלל הרגשה אישית ממטפל ספציפי, מעל דף זה, ללא סימוכין מתאימים. אסף הרופא היה ויהיה מהמרכזים הרפואיים המובילים בישראל בתחום נשים ויולדות . תהא הביקורת אשר תהא, אנו מתייחסים לכל פנייה ביחס הראוי ובכובד ראש כאשר זו באה בצורה מסודרת, עם שמות וסימוכין. אך לא כך הדבר, לצערנו הרב, במקרה זה ויש כאן מן הטעם הנפגם לכדי חוסר רצינות. עד כתיבת שורות אלו לא ידועים לנו כלל ועיקר פרטי המקרה המובא, ועל כן אבקש להתייחס אליו בספקנות המתבקשת. אסף הרופא הוא כתובת, בית ומשפחה מקצועיים ואישיים לאם ולילד, וימשיך להיות כזה גם בעתיד לבוא. כל יולדת אשר נתקלת בבעיה או בחוסר נוחות כזו אחרת בזמן האישפוז, מוזמנת לפנות לאחד מאותם גורמים שציינתי ואני בטוח שהיא תיווכח כי יש מענה הבנה וחיוך . כי כאלה אנחנו. מחכים לראות אתכן בקרוב!