ביקור ראשון של התינוק אצל רופא השיניים

עם בקיעת השן הראשונה - הגיע הזמן לבדיקה ראשונה
|
הדפס
|
שמור

המועד למפגש הראשון עם רופא השיניים לילדים, (כפי שמופיע בהמלצות האיגוד האמריקני לרפואת שיניים לילדים), הוא עם בקיעת השן הראשונה, ולא יאוחר מגיל שנה.

צילום: סטודיו פרפרים בבטן, צילומי הריון

נשאלת השאלה, למה לטרוח בגיל כל כך מוקדם, כאשר לילד רק שיניים ספורות?

 

לפגישה הראשונה מספר מטרות חשובות הנגזרות מן העקרון המציב את המניעה ביסודה של השמירה על בריאות השיניים. המטרה הראשונה והברורה מכולן הינה בדיקת הילד, הכוללת סקירת מצבו הבריאותי הכללי וההיסטוריה הרפואית הקצרה שלו, והתמקדות בבדיקת איזור הראש, הצוואר וחלל הפה על רקמותיו השונות (שיניים, חניכיים, לשון ריריות ולוע). הרופא יבדוק האם בקעו כבר שיניים, מהו סדר הבקיעה, מה מראה השיניים, האם ישנה עדות לבעיה מולדת או אחרת כלשהי בשיניים או ברקמות הפה האחרות.

 

בשיחה עם ההורים, ידונו אמצעים ושיטות לשמירה על בריאות השיניים (צחצוח, פלואוריד, שמירה על תזונה נכונה ועוד), יתואר המהלך העתידי הצפוי של בקיעת השיניים, ייסקר נושא החבלות לראש ולפנים, שהוא בעל חשיבות רבה, במיוחד בגיל תחילת ההליכה, ותגובש תוכנית מניעה, שתכליתה להפחית למינימום את סיכויי הילד ללקות בעששת ובמחלות פה אחרות.

 

יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לפורום רפואת שיניים בפורטל דולה.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. תמי 25/01/2012, 16:43:48

עד שמצאתי מרפאת שיניים לתינוק ועד שחיכינו בתור שהתעכב בכשעה, הרופאה הודיעה לנו יד משמעית שממש אין מה להגיע עם תינוק לרופא שיניים עד שלא יוצאות לו כל שיני החלב. בינתיים המליצה לצחצח שיניים פעמיים ביום עם חיתול טטרא על האצבע או עם מברשת הגומי ולא יוצר.

+ השב