חינם בפסח מוזיאון ארצות המקרא

סיורים בליווי שחקנים, סדנאות יצירה, ההצגה "לא סתם סיפור" וסיורים למבוגרים
|
הדפס
|
שמור

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים מזמין את כל המשפחה  למגוון פעילויות מרתקות בחול המועד פסח.

צילום: יחסי ציבור

הפעילויות במוזיאון יכללו, בין השאר, סיורים לכל המשפחה בליווי שחקנים מחופשים, מדי חצי שעה בין השעות 10:30-14:00 וביום ה' בין השעות 10:00-12:00 נטוס בסיור על גבי מרבד קסמים אל מצרים הרחוקה ונלמד על הלילות המרתקים במקרא: הלילה בו חלם פרעה על הפרות, הלילה הארוך והאפל של מכת החושך, הלילה מסמר השיער של יציאת מצרים והלילה של ליל הסדר, שוק סדנאות יצירה מצרי הכולל עבודת פרך בחומר, יצירת משה הקטן בתיבה, יצירת תיקי נוודים והכנת בובת תיאטרון מצרית. בימים א-ד בשעה 12:00 תעלה ההצגה "לא סתם סיפור" של המדיטק בחולון, המגוללת את סיפורה של ספרנית אמיצה ושוטר שמצטרף אליה היוצאים למבצע הצלת הספרים האבודים. הם פוגשים בסינדרלה, נלחמים בקפטן הוק ויחד עם הילדים בקהל הם מצליחים להציל את כל הסיפורים האבודים (מחיר צפייה בהצגה: 30 ₪ מנוי: 25 ₪) ההצגה מתאימה לגילאי 4 ומעלה.

 

בנוסף, ניתן לרכוש ספרונים לפעילות עצמית ברחבי המוזיאון, "עלילות שמשי בעקבות התנ"ך במוזיאון" המיועד לגילאי 9 ומעלה המוביל את הילדים במסע עם שמשי בעקבות סיפורי התנ"ך המסתתרים בין מוצגי המוזיאון, בשילוב הסברים, משימות וחידות. (מחיר הספרון: 20 שקלים, באנגלית ובעברית), "עלילות שמשי בעקבות מגדל בבל" המיועד לגילאי 4-8 המוביל את הילדים במסע לתרבויות העבר ואנשי קדם המסתתרים במוזיאון שנפוצו בעקבות סיפור מגדל בבל. (מחיר הספרון: 15 ₪).


כמו כן, מדי יום במהלך החג, יתקיימו סיורים למבוגרים בתערוכת הקבע של המוזיאון ובתערוכות המתחלפות, בתערוכת הקבע מצוי אחד האוספים המרשימים ביותר של ממצאים ממצרים העתיקה הכולל את כתב ההירוגליפים המצרי - "כתב החרטומים", ארונות קבורה צבעוניים, תבליטים וכדים מיוחדים אשר באמצעותם נחשפת אמונתם המפורסמת של המצרים בחיי הנצח ושיטות החניטה המצרית, מפה המתארת מסלולים אפשריים לדרך שעשו בני ישראל במדבר, ציורי קיר מרהיבים מהם ניתן להתרשם מאופנתן של נשות התקופה ואף ניתן לראות את הפירמידות המפורסמות בדגם תלת מימדי של עיר המתים בגיזה שנבנה במיוחד עבור המוזיאון. (הסיורים מתקיימים באנגלית ובעברית השעות מתפרסמות באתר המוזיאון).


מחיר: הכניסה למוזיאון בחינם בחסות בנק הפועלים (מחיר סדנאות יצירה: 20 ₪ לסדנה, 15 ₪ למנוי או 3 סדנאות ב-50 ₪).


שעות פתיחת המוזיאון:
ימים א', ב', ג', ה' 9:30 - 17:30
ד' 9:30 - 21:30
ימי ו' וערבי חג 9:30 - 14:00
שבת 10:00 - 14:00
קופת המוזיאון: 02-5611066


מוזיאון ארצות המקרא ירושלים הממוקם בשדרת המוזיאונים בגבעת רם, מול כנסת ישראל ומוזיאון ישראל הוא מוזיאון לעתיקות ולהיסטוריה, ונחשב למוזיאון היחיד בעולם המציג את ההיסטוריה של הארצות והעמים הנזכרים בתנ"ך דוגמת הבבלים, הפרסים והמצרים, מנקודת מבט תנכ"ית. בתערוכת הקבע מוצגים אלפי פריטים הפורשים אלפי שנות היסטוריה, משחר הציוויליזציה ועד לראשית הנצרות, המהווים יחדיו את אחד האוספים החשובים והמרתקים בתחום.

 

במשך למעלה מ- 50 שנה הצליח ד"ר בורובסקי, מייסד המוזאון ובעל החזון, לבנות אוסף של חפצי אמנות מהמזרח הקרוב הקדום, שערכם לא יסולא בפז, מתוך מטרה להעמיק את ההיכרות עם העמים והתרבויות הנזכרות בתנ"ך. חלומו היה ליצור מרכז בעל משאבי למידה ייחודיים אליו יוכלו להגיע בני כל הדתות כדי ללמוד על ההיסטוריה המקראית ועל מורשת התנ"ך.


מאז פתיחתו, במאי 1992, זכה המוזיאון להכרה בינלאומית כמרכז אוניברסלי לתרבות ולחינוך והוא מקיים, בין השאר, תכניות חינוך חדשניות לתלמידי בתי ספר, הרצאות שבועיות וקורסים למבוגרים, תכניות מיוחדות לכל המשפחה בחגים ובחופשות וכמובן תערוכות מתחלפות בנושאים שונים.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה